Naspäť
4 spôsoby, ako optimalizovať hľadanie zamestnania v zahraničí

Štyri spôsoby, ako optimalizovať hľadanie zamestnania v zahraničí


Určite ste si už hľadali prácu v zahraničí a nemali ste šťastie, a teraz ste sa už vzdali nádeje na nájdenie práce v zahraničí. Možno si teraz hľadáte prácu doma, alebo pozeráte na pracovné ponuky v rámci Európy. Ak ste stále nenašli prácu, ktorú hľadáte, možno to robíte spôsobom, ktorý vám nezvyšuje šance na úspech. V tomto článku vám dáme rady na to, ako rozšíriť svoje vyhliadky počas hľadania práce v zahraničí.

Aby som bol úprimný, neexistuje jediné a rýchle pravidlo na hľadanie práce, hlavne v zahraničí. Čo funguje pre jedného, nemusí fungovať pre niekoho iného. Takže je dôležité poznať kanály, ktoré fungujú pre vás a ako ich využiť naplno.

Preto ak ste práve ukončili vysokú školu a hľadáte si prvé zamestnanie, alebo zvažujete kariérnu zmenu, alebo ste jednoducho zaseknutý vo vašej súčasnej práci a potrebujete novú výzvu, musíte využiť kanál, ktorý vám pomôže optimalizovať vaše hľadanie práce.


Prostriedky na úspešné hľadanie práce v zahraničí

Pracovné portály

Tak, ako sme spomenuli v našom predchádzajúcom článku, pracovné portály sú jedným z najlepších spôsobov, ako získať ideálnu prácu v zahraničí, a môžu byť skvelou cestou ako začať vaše hľadanie práce. Pracovné portály sú ideálnymi sprostredkovateľmi a môžu zamestnávateľom v zahraničí pomôcť vás rýchlo nájsť. Keď nahráte na portál váš životopis a vytvoríte si profil, pracovný portál ako Zutzu môže dať recruiterom a zamestnávateľom vedieť o vašich silných a slabých stránkach a rýchlo vám vie prideliť úlohu v ich organizácii. Zamestnávatelia, ktorí používajú služby pracovných portálov sa s vami jednoducho skontaktujú, ak sa im bude zdať, že ste pre nich ten správny kandidát. Pracovné portály ako Zutzu okrem toho, že vás skontaktujú s renomovanými spoločnosťami, vám ponúknu aj ďalšie funkcie ako sú upozornenia na voľné pracovné miesta a príspevky na blogu o kariére, ktoré vám pomôžu pri hľadaní práce. Tým, že vám budú priamo na váš e-mail zaslané vybrané voľné pracovné miesta v odvetviach, ktoré by vás mohli zaujímať, už máte polku práce spravenú, takže máte dostatok času sa sústrediť na odpovedanie na tieto ponuky a budovanie si portfólia.

Personálne Agentúry

Personálne agentúry sú ďalším spôsobom na hľadanie práce. Tieto agentúry pracujú ruka v ruke so zamestnávateľmi, aby im našli vhodných kandidátov do ich firiem. Nemali by ste sa ale príliš spoliehať na tieto agentúry, pretože vo väčšine prípadov majú príliš veľa životopisov na to, aby práve vám zabezpečili pohovor. Aby ste čo najlepšie využili tieto personálne agentúry, je rozumné sa spojiť s čo najväčším počtom agentúr, a najmä s tými, ktoré zamestnávajú profesionálov vo vašom obore. Týmto spôsobom sa zvyšujú vaše šance na nájdenie práce.

Profesionálne sociálne siete

Profesionálne sociálne siete ako LinkedIn sú tiež jedným zo spôsobov, ako optimalizovať hľadanie práce v zahraničí. Webové stránky zamerané na vytváranie kontaktov sa nestali iba miestom na kontakt so zamestnávateľmi a inými odborníkmi, ale sú aj miestom, kde môžete získať hodnotné informácie, ktoré vám pomôžu pri hľadaní zamestnania.

Skontaktujte sa priamo so zamestnávateľmi

V dobe sociálnych sietí teda existuje veľmi veľa spôsobov ako sa skontaktovať s firmou vašich snov a opýtať sa priamo na voľné pracovné miesta z pohodlia vášho domova. Veľa kandidátov využíva tieto kanály na priamy kontakt s firmami, a vy by ste nemali zaostať. Nie je dôvod, prečo by ste sa nemohli skontaktovať s personálnym oddelením vašej vysnívanej firmy a opýtať sa ich či majú voľné miesta pre niekoho s vašimi schopnosťami.

Hľadanie zamestnania v zahraničí môže vyžadovať veľa času, ak neviete kde začať.

O čom to celé je?

Nakoniec, bez ohľadu na to, akú cestu si zvolíte (a nikto nehovorí, že nemôžete využiť všetky spôsoby naraz), vydajte zo seba to najlepšie a čoskoro budete mať ponuky od renomovaných spoločností. Bolo by tiež dobré, aby ste využívali kanály, ktoré sú pre vašu kariéru najrelevantnejšie. Napriek tomu, že existuje veľa dostupných kanálov, ktoré vám pomôžu pri hľadaní zamestnania, platforma ako Zutzu je navrhnutá tak, aby urýchlila celý proces. So Zutzu máte istotu, že sa spojíte s viacerými renomovanými spoločnosťami, ktoré hľadajú práve vaše zručnosti. Ktoré kanály boli pre vás najužitočnejšie pri hľadaní práce v zahraničí? Podeľte sa o svoje skúsenosti s touto témou s komunitou Zutzu.


Job Search Zutzu Team ZUTZU

7 mesiacov dozadu

Comments

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa 6 mesiacov dozadu

Nahlásiť obťažovanie

Zdecydowanie najlepsze oferty udało mi się znaleźć na Zutzu.pl, a także śledząc ich Facebooka!

profile picture

Dodaj komentár

profile picture
Naspäť

Zdieľaj tento artikel

Prihláste sa na odber bulletinov spoločnosti Zutzu a získajte užitočné články a ďalšie informácie
Odoberaj teraz

Nedávne vyhľadávania

Nedávne zobrazenia