Naspäť
6 najlepších rád, ako byť úspešný pri vyjednávaní o plate

Ako uspieť pri najbližšom vyjednávaní o plate: 6 rád, ako získať najlepšiu ponuku


Predstavte si, že máte pohovor vo firme, po ktorom ste túžili roky. Všetko ide ako po masle, a zrazu vám dajú tú dôležitú otázku: Aký plat chcete? Pre väčšinu ľudí predstavuje vyjednávanie o plate nepríjemnú situáciu. Tento scenár je o to nepohodlnejší, ak ešte len začínate svoju profesionálnu kariéru a nemáte skúsenosti ako zvládať rozhovory o financiách.
Vyjednávanie o plate bude vždy súčasťou vašej profesionálnej kariéry. Preto vám v tomto článku ponúkneme rady na to, ako zvládnuť tento zložitý rozhovor, a tým zabezpečiť, aby ste boli primerane odmenený za všetku námahu, ktorú do toho vložíte.

Sebadôvera a dôvera vo svoje schopnosti je jednou z najdôležitejších rád počas vyjednávania o plate.

Čo zobrať do úvahy pred a počas vyjednávania o plate?

Vykonajte rozsiahly prieskum

Keďže vieme, že otázka platu sa pravdepodobne objaví, je dôležité aby ste si to poriadne preskúmali predtým, ako pôjdete na pohovor. Ak si budú myslieť že ste ideálny kandidát na túto prácu, tak v ďalšej fáze pohovoru prejdú na otázku vašich platových požiadaviek. Preto je dôležité, aby ste prišli pripravený. Pre niektoré pracovné pozície je naozaj zložité zistiť priemerný plat. Tu môžu pomôcť online fóra a skupiny. Môžete sa tiež spojiť s niekým v obore, o ktorý sa zaujímate. Možno vám bude ochotný pomôcť. Voľné pracovné miesta na Zutzu sú uvedené spolu s konkrétnou lokalitou a platom, takže aj keď budete mať šancu vyjednávať o plate neskôr, budete od začiatku vedieť koľko by ste zarábali. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch, najmä ak sa pohovor vedie telefonicky, vás môžu personalisti priamo vyzvať, aby uviedli svoju ponuku. Ak vtedy neviete ako vyzerá platová stupnica, snažte sa získať čas. Požiadajte ich, či im môžte dať vedieť neskôr. Otázky súvisiace s platom sú veľmi dôležité. Preto je podstatné, aby ste začali pravou nohou.

Buďte ochotný odstúpiť

Príďte k vyjednávaniu s predstavou o tom, kedy by ste mali odísť. Vysoko ohodnoťte svoje schopnosti, aby aj personalisti urobili to isté. Preto si pred začatím vyjednávania o plate zorganizujte svoje myšlienky. Majte v hlave sumu, ktorú nemôžete prijať, bod od ktorého budete ochotný odísť. Prijmite iba plat, s ktorým budete spokojný aspoň jeden rok, predtým ako požiadate o zvýšenie platu. Aj keď toto je zložitejšie, ak už ste zúfalý a vtedy sú uchádzači ochotní sa uspokojiť aj s menším platom. Buďte sebaistý Väčšina personalistov je veľmi dobrých a skúsených v tom čo robia. Hneď na prvý pohľad ohodnotia uchádzača podľa vzhľadu a vedia to použiť v ich prospech. Vaša nálada, či ste sebaistý alebo naopak, dokážu zmeniť smer vašeho vyjednávania o plate a ovplyvnia ako dopadne rokovanie. Hlavu hore a počas rozhovoru vyžarujte pozitivitu a sebavedomie.

Pýtajte sa veľa otázok

Môžete začať vyjednávanie tým, že sa opýtate veľa otázok. Bolo by dobrým krokov, ak sa vy opýtate na ich ponuku ako prvý. Tým že sa opýtate veľa otázok, budete môcť rozpoznať strach, motiváciu a priority vášho zamestnávateľa. Pomôže vám to odhaliť, kam zapadáte v ich schéme. Keď to budete vedieť, budete môcť urobiť lepšie rozhodnutie.

Predložte svoje argumenty

Uveďte svoju ponuku a buďte pripravení predložiť dôvod alebo dôvody podporujúce vašu ponuku s dôkazom toho, čo ponúkate. Môžete spomenúť dosiahnuté čísla, realizované projekty a oveľa viac. Nebuďte príliš agresívny. Keď predkladáte svoje argumenty, buďte pokojný a sebavedomý.

Pozerajte sa do budúcna

Teraz by ste sa mali pozrieť do ďalekej budúcnosti. Myslíte si, že budete mať viac povinností? Umožňuje vám vaša súčasná pozícia príležitosť na zvýšenie vašich schopností? Aká je budúcnosť firmy a sú vaše ciele v súlade s ich? Dajte si to všetko do perspektívy a nezohľadňujte iba čísla. Ak sa rozhodnete pre túto prácu, toto vyjednávanie o plate neznamená koniec diskusie týkajúcej sa platu a bonusov. Vždy by sa mal robiť pravidelný posudok a hodnotenie pracovného výkonu, kde by ste mali šancu požiadať o zvýšenie platu, ak máte pocit, že si to zaslúžite.

Záver

Na záver treba povedať, že vyjednávanie o plate nie je jednoduchý proces ak ešte len začínate svoju kariéru. Ale ak uvediete tieto rady do praxe, môže to byť výhodná situácia pre všetkých. Takže je veľmi dôležité aby ste vyzerali pokojne, objektívne a sebavedome. Oceňte sa vysoko a ostatní budú nútení vás nasledovať. Aké sú vaše skúsenosti s vyjednávaním o plate a aké rady by ste mohli zdieľať s komunitou Zutzu?


Job Interviews Zutzu Team ZUTZU

7 mesiacov dozadu

Dodaj komentár

profile picture
Naspäť

Zdieľaj tento artikel

Prihláste sa na odber bulletinov spoločnosti Zutzu a získajte užitočné články a ďalšie informácie
Odoberaj teraz

Nedávne vyhľadávania

Nedávne zobrazenia