Naspäť
6 vecí, ktoré musíte vedieť o práci v zahraničí v 2020

Šesť vecí, ktoré musíte vedieť o práci v zahraničí


Ja pracujem pre nadnárodnú spoločnosť, a preto pre mňa myšlienka prijať pracovnú ponuku v zahraničí vôbec nie je cudzia. V tomto článku budem písať o veciach, ktoré musíte vedieť o práci v zahraničí. Naplánovali sme tento článok tak, aby mohol usmerniť tých, ktorí chcú v budúcnosti pracovať v zahraničí. V nasledujúcej časti sa zmienime o veciach a skúsenostiach, ktoré spomenuli ľudia, ktorí sa raz alebo viackrát presťahovali do cudzej krajiny za pracovnými príležitosťami. Predtým, ako sa rozhodnete prijať funkciu v zahraničí, uistite sa, že vás priťahuje viac ako len samostatná príležitosť, ktorú táto práca predstavuje. Nezabudnite zobrať do úvahy pravdivosť a reputáciu zamestnávateľa. Organizácia alebo zamestnávateľ, s ktorým chcete pracovať, vám musí dať ponuku, ktorá bude výhodná pre obe strany.


Pravidlá pre prácu v zahraničí

Pomoc od zamestnávateľa

Je dobré, ak vám zamestnávateľ vie poskytnúť podporu, ktorú potrebujete počas toho, ako sa snažíte zorientovať v zmenách, ktoré prichádzajú s novým prostredím, hlavne ak ste sa presťahovali do krajiny, kde sa používa iný jazyk ako ten váš. Niektorí zamestnávatelia sú ochotní vám túto podporu poskytnúť. Existuje veľa spôsobov, ako vám nový zamestnávateľ dokáže pomôcť. Aj keď tieto výhody nie sú povinné, môžete sa so zamestnávateľom dohodnúť na rôznych možnostiach. Mohla by to byť finančná podpora na ubytovanie na istý čas, alebo preprava vašich vecí z pôvodnej krajiny do novej krajiny. Zutzu spája kandidátov na prácu s niektorými zamestnávateľmi, ktorí sú ochotní pomôcť vám s vybavením pracovného povolenia, s ubytovaním, prepravou, a s nákladmi na cestu. Počas pohovoru sa môžete zamestnávateľa opýtať, či tieto výhody ponúkajú.

Neprihliadajte len na prácu, zvážte aj váš osobný život

Predtým ako prijmete nové zamestnanie, uistite sa, že poznáte firemné pravidlá. Vezmite do úvahy rovnováhu pracovného a osobného života. Nie všetky krajiny sú rovnaké, nezovšeobecňujte. Zistite si, ako to funguje s dovolenkou - zistite počet dní, ktoré budete mať do roka. Nepredpokladajte, že to dopredu viete. Spýtajte sa priamo zamestnávateľa.

Dobre porozumejte, čo vám ponúkajú

Predtým ako odídete z vašej krajiny a zoberiete novú prácu v zahraničí, uistite sa, že rozumiete všetkým zmluvným podmienkam spojeným s vašou prácou a so sťahovaním. Porozprávajte sa so zamestnávateľom o vašej funkcii. Opýtajte sa ich na trvanie vašej práce alebo úlohy. Čím skôr to zistíte, tým lepšie.

Oboznámte sa s požiadavkami a postupmi na pobyt a pracovné povolenie

Ak sa sťahujete do inej krajiny kvôli práci, myslite na to, že každá krajina má svoje osobitosti čo sa týka požiadaviek a postupov na pobyt a vybavenie pracovného povolenia. Ako občan členského štátu EÚ by ste mali mať možnosť pracovať v ľubovoľnom štáte EÚ bez akýchkoľvek obmedzení. Niektoré štáty EÚ ale môžu zavádzať obmedzenia pre určité odvetvia, preto to majte na pamäti a v prípade potreby si to dobre zistite.

Vybavte si kreditnú kartu predtým ako odídete z vašej krajiny

Chystáte sa do cudzej krajiny. Prestaňte predpokladať, že to bude také ľahké ako vo vašej krajine. Pred odletom sa nezabudnite obrátiť medzinárodnú spoločnosť a vybavte si kreditnú kartu. Čakať na to, keď už budete v novej krajine, aby ste sa uchádzali o kreditnú kartu, nie je veľmi dobrý krok. Proces vybavovania môže byť komplikovaný. Ak už máte kreditnú kartu, môžete ju ľahko previesť, keď sa usadíte. Tento spôsob je jednoduchší a rýchlejší ako vystavenie novej karty.

Zistite si požiadavky na otvorenie bankového účtu v danej krajine

Otvoriť si bankový účet v cudzej krajine môže byť zložité. Nezabudnite si zistiť čo budete potrebovať na otvorenie účtu hneď po príchode a tiež si zistite aké sú štandardné služby miestnych bánk.

Komunikácia s vašim zamestnávateľom je veľmi dôležitá, keď pracujete v zahraničí.

Záver

Presťahovať sa do inej krajiny je jedným z najdôležitejších rozhodnutí aké človek môže urobiť. Ak sa zaujímate o prácu v zahraničí, urobte si rozsiahly prieskum o výbere krajiny, zamestnania a spoločnosti. Porozprávajte sa s ľuďmi, ktorí v minulosti urobili rovnaký krok. Ak sa chcete presťahovať do zahraničia a neviete kde začať, prečítajte si náš blog o tom ako vám pracovné portály môžu pomôcť v kariére. Zutzu je jedným z týchto portálov, ktorý spája osoby, ktoré hľadajú pracovné príležitosti v zahraničí s potenciálnymi zamestnávateľmi v rôznych krajinách bez poplatku. Keď sa zaregistrujete na našej stránke, budete už len krok od dosiahnutia vášho dlhodobého sna pracovať v zahraničí.


Work abroad Zutzu Team ZUTZU

7 mesiacov dozadu

Comments

Daan van Dijk

Daan van Dijk 6 mesiacov dozadu

Nahlásiť obťažovanie

I can definitely relate to some of these tips

profile picture

Dodaj komentár

profile picture
Naspäť

Zdieľaj tento artikel

Prihláste sa na odber bulletinov spoločnosti Zutzu a získajte užitočné články a ďalšie informácie
Odoberaj teraz

Nedávne vyhľadávania

Nedávne zobrazenia