Naspäť
Čo treba vziať do úvahy ak uvažujete o tom, že sa presťahujete kvôli práci.

5 rád ako sa rozhodnúť či sa presťahovať kvôli práci


Vaša vysnívaná práca nie je nikdy v nedohľadne. Môže byť iba mimo dosahu. Ak nenájdete prácu snov vo vašej krajine, jediné čo musíte urobiť je, presťahovať sa tam, kde tú prácu majú. Už sme sa bavili o spôsoboch ako si nájsť prácu v zahraničí, ale čo ak ešte nie ste rozhodnutý? Ak by ste mali šancu získať vašu vysnívanú prácu v inej krajine, ako sa rozhodnete či sa presťahovať kvôli práci, alebo nie? Ako si plánujete porovnať rôzne možnosti, ktoré vám prinesie vysnívané zamestnanie pokiaľ ide o zvýšený plat, kariérny rast a vystavenie sa osobným témam, ako je vaša rodina, priatelia alebo skupiny, do ktorých patríte vo vašej krajine?

Ak máte v pláne sa presťahovať kvôli práci, ťažko sa predpovedá, ako to celé skončí. Presťahovať sa do inej krajiny často znamená veľa nových príležitostí nielen pre vašu kariéru, ale aj pre váš osobnostný rozvoj.


Spôsoby ako sa rozhodnúť či sa presťahovať kvôli práci:

Opýtajte sa sami seba niekoľko osobných otázok

Musíte sa pýtať veľa otázok. Porozumejte, ako môžete spojiť príležitosti, ktoré nový život ponúka, s vašou osobnosťou. Keď zvažujete úžasné príležitosti, ktoré vám táto práca ponúka, mali by ste sa zamerať aj na druhú stranu života. Položte si otázky o sebe a o svojej rodine. Uvedomte si, kým sa chcete stať. Premýšľajte o tom, akou rodinou chcete byť. Myslite na svoje šťastie a naplnenie. Zamerajte sa nielen na možnosti, ktoré vám ponúka nová krajina. Myslite aj na veci, ktoré tam chýbajú - čo vám nová krajina ponúknuť nedokáže. Porozumejte vášmu životnému štýlu. Rozhodnite sa, či chcete žiť vo veľkom, alebo chcete mať pokojný život. Keď úprimne odpoviete na tieto otázky, potvrdíte si, aký vplyv to môže mať na vašu rodinu. Ak je pre vás ťažké pripustiť hociktorú z možností (presťahovať sa alebo zostať), dokazuje to, že nedokážete oceniť jednu možnosť viac ako druhú. V tom momente sa nesmiete pozerať len na okamžité uspokojenie, ale sústreďte sa na dlhodobé výhody. Rozhodnite sa pre možnosť, ktorá vám ponúka lepšie benefity do budúcna.

Porozprávajte sa so svojim partnerom / partnerkou

Na chvíľu nemyslite iba na seba. Myslite na svojho partnera. Dajte dôraz na vplyv, aký to bude mať na jeho / jej kariéru. Ako mu môžete pomôcť nájsť si vhodné zamestnanie, keď prídete do novej krajiny? Je váš partner ochotný obetovať jeho kariéru, aby to fungovalo? Nechcete aby trpel kvôli rozhodnutiu, ktoré neurobili z vlastnej vôle, takže to naplánujete dopredu tak, aby sa necítil bezradný v neznámom prostredí. Ak sa chcete presťahovať, buďte si istý, že váš partner vás plne podporuje. Uistite sa, že rozumie dopadu každého rozhodnutia, ktoré urobí, a že je pripravený zobrať za to aj zodpovednosť. Obaja musíte byť presvedčení, že robíte to správne rozhodnutie. Zutzu poskytuje každému, kto sa chce presťahovať do zahraničia nespočetné možnosti nájsť si svoje vysnívané zamestnanie. Nemusíte čakať až keď už budete v novej krajine, aby váš partner začal hľadať prácu. Obaja tak môžete urobiť už predtým, ako odídete do vášho nového domova. Dovoľte Zutzu vás skontaktovať s najvhodnejšími zamestnávateľmi v zahraničí, aj doma.

Rodina je jedným z najdôležitejších faktorov keď sa sťahujete kvôli práci.

Porozprávajte sa so svojimi deťmi

Bez ohľadu na vek vašich detí, sa s nimi musíte porozprávať o presťahovaní sa do cudzej krajiny. Nemusíte im povedať všetky detaily, aby ste sa vyhli zbytočnej panike. Vysvetlite im ako to bude prebiehať a ubezpečte ich, že všetko bude v poriadku. Neočakávajte že túto správu zoberú hneď dobre. Môžu mať všelijaké sťažnosti a výhovorky, ale ak im nenecháte priestor na zbytočné napätie a paniku, časom akceptujú túto novú skutočnosť.

Majte pripravenú alternatívu

Musíte mať premyslený aj plán, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť, ak veci nepôjdu tak, ako boli naplánované. Porozmýšľajte o tom, čo sa stane, ak práca nenaplní vaše očakávania. Možno sa vaša rodina bude ťažko prispôsobovať novým životným podmienkam. Takže predtým ako sa presťahujete, dohodnite sa so svojím partnerom o tom, ako dlho zostanete v krajine, a pripravte si aj plán na odchod. Porozprávajte sa o tom s inými ľuďmi: Predtým ako prijmete ponuku sa presťahovať do inej krajiny, nezabudnite sa opýtať aj iných ľudí na ich názory. Porozprávajte sa s ľuďmi z vašej firmy, aj z iných firiem, ktorí si tým už prešli. Potom, ako sa s nimi porozprávate, vráťte sa k plánovaniu a zhodnoťte vaše možnosti.

Záver

Presťahovať sa do inej krajiny je jedným z najdôležitejších rozhodnutí aké môžete urobiť. Kariéra je ako cesta. Každý má čas na experimentovanie a skúšanie nových vecí. Nikdy sa nepozerajte na prvú možnosť vycestovať z krajiny, ako na tú poslednú. Existujú mnohé možnosti vyskúšať niečo zaujímavé a nové buď doma, alebo v zahraničí. Ak nie ste spokojný so zmluvnými podmienkami, ktoré vám navrhuje terajšia ponuka práce v zahraničí, Zutzu vám dáva veľa možností ako napredovať vo vašom hľadaní bez obmedzení, a to aj vtedy, ak sa nechcete presťahovať do inej krajiny.

Presťahovali ste sa nedávno do zahraničia kvôli práci? Čo vám pomohlo rozhodnúť sa? Podeľte sa o svoje skúsenosti a názory s komunitou Zutzu.


Sťahovanie a život v zahraničí Zutzu Team ZUTZU

10 mesiacov dozadu


Dodaj komentár

profile picture
Naspäť

Zdieľaj tento artikel

Prihláste sa na odber bulletinov spoločnosti Zutzu a získajte užitočné články a ďalšie informácie
Odoberaj teraz

Nedávne vyhľadávania

Nedávne zobrazenia