Naspäť
Šesť spôsobov ako si nájsť prácu v zahraničí v 2020

Šesť spôsobov ako si nájsť prácu v zahraničí v 2020

Hľadáte príležitosť na úplne nový začiatok? Chcete nové skúsenosti alebo novú výzvu? Ak vás už nebaví pozerať sa stále na to isté, alebo robiť tie isté činnosti každý deň, tento článok je pre vás. V dnešnej dobe je miera v akej si ľudia hľadajú pracovné príležitosti v zahraničí čoraz vyššia a obľúbenejšia ako to bolo pred pár rokmi. Pred niekoľkými rokmi, keď som skončil vysokú školu, jediné čo som chcel, bolo cestovať do zahraničia. Vedel som, že som nechcel prácu v mojej krajine. Cestovať do zahraničia bolo vždy mojím snom. Okamžite po promócii som si začal hľadať pracovné príležitosti v zahraničí. Mal som šťastie, po odoslaní niekoľkých žiadostí, som konečne dostal pracovnú ponuku v Írsku, v špičkovej poľnohospodárskej firme. Pracujem v Írsku už 5 rokov a milujem každý moment tejto skúsenosti. Odkedy som tu, spoznal som veľa ľudí, ktorí tiež nasledovali svoj sen a opustili svoju rodnú krajinu, aby si našli prácu v zahraničí. Napriek tomu, že naše osobnosti, nadšenie, skúsenosti, záujmy a zručnosti sú odlišné, zdieľame rovnaký príbeh.

Nájsť si prácu v inej krajine je teraz omnoho jednoduchšie ako to bolo pred piatimi rokmi, keď som musel veľa hľadať, skúmať a musel som sa prihlásiť do rôznych skupín kde ponúkali pracovné príležitosti. Existovali rôzne možnosti, ale bolo zložitejšie sa k nim dostať. Teraz je to už inak. Na stránke Zutzu máte jednoduchý prístup k pracovným príležitostiam v celej Európe. Uľahčuje vám to rýchlo vyhľadávať ponuky špecifické pre vaše schopnosti a kvalifikácie. Už sú preč tie dni, kedy bolo treba otvoriť stovky okien na počítači, kým ste našli svoju vysnívanú prácu. Web stránka je ľahko ovládateľná, čo zjednodušuje hľadanie medzi rôznymi ponukami, a je to bez stresu. Neexistuje jazyková bariéra, stránka je otvorená pre všetkých a registrácia je jednoduchá a bezplatná.


Vykonajte nasledujúce kroky aby ste si zvýšili šance nájsť si prácu v zahraničí:

Oboznámte sa s pravidlami o prijímaní zamestnancov v krajine, v ktorej sa uchádzate o zamestnanie

Toto musíte ovládať ešte predtým ako pošlete žiadosť o zamestnanie. Pravidlá prijímania do zamestnania vo vašej krajine môžu byť iné, ako v ostatných krajinách. Napíšte svoje CV podľa štandardov krajiny kam sa uchádzate o prácu. Malo by obsahovať všetky informácie a detaily, ktoré očakáva váš potenciálny zamestnávateľ. Uistite sa, že pošlete váš sprievodný list správnej osobe, alebo oddeleniu a oboznámte sa s tým, čo od vás váš budúci zamestnávateľ očakáva počas pohovoru. Keď sa uchádzate o prácu cez medzinárodný pracovný portál Zutzu, po nahratí vášho životopisu si ho odborník na ľudské zdroje pozrie, aby zistil či spĺňa štandardy krajiny, alebo organizácie kde žiadate o zamestnanie. Zutzu sa uistí, že je vaše CV optimalizované a dostatočne pôsobivé, aby vám zabezpečilo vašu vysnívanú prácu v krajine vašich snov.

Hľadajte zamestnanie, ktoré ponúka relokačný balík

Ak sa chcete presťahovať do zahraničia, najprv si našetrite. Ak hľadáte extra benefity, veľa zamestnávateľov ponúka relokačný balík pre úspešných kandidátov. Tento balík môže napríklad zahŕňať ubytovanie a iné bonusy, čo uľahčuje presun do inej krajiny. Zutzu uvádza detaily o pracovných požiadavkách a o plate priamo v pracovných ponukách, ktoré sú zverejnené na platforme. Počas vášho pohovoru so zamestnávateľom sa ich kľudne opýtajte na výhody ponúkané s danou pozíciou.

Výber krajiny je dôležitý

Buďte si istý prečo chcete pracovať v zahraničí. Akákoľvek je vaša motivácia, vyberte si krajinu, ktorá spĺňa váš cieľ a vaše potreby. Zistite si, kde sú vaše zručnosti relevantné. Vyberte si krajinu, alebo mesto, ktoré vyhovuje vášmu životnému štýlu. Predtým ako sa presťahujete, ubezpečte sa, že ste si urobili dostatočný výskum o danej krajine. Zutzu ponúka pracovné možnosti vo viacerých pracovných oblastiach, v rôznych krajinách. Potom, ako si vyberiete krajinu, sa môžete zaregistrovať na Zutzu a skontaktovať sa s potenciálnymi zamestnávateľmi. Tento portál ponúka kvalitné pracovné možnosti s upozorneniami a spája vás s najlepšími zamestnávateľmi.

Preskúmajte možnosti preloženia

Ak pracujete pre firmu so zastúpením vo viacerých krajinách, to by mohla byť cesta k naplneniu vášho sna pracovať v zahraničí. Zistite si, či sú voľné pracovné miesta v mestách mimo vašej krajiny. Keďže už poznáte vašu pracovnú pozíciu a máte požadované zručnosti, bude jednoduchšie si zvyknúť po príchode do novej krajiny.

Spojte sa s ľuďmi

Sociálne média uľahčujú aby sa ľudia z rôznych krajín z celého sveta mohli spojiť a komunikovať. Uistite sa, že patríte do skupín združujúcich odborníkov vo vašom obore. Keď patríte do komunity, je jednoduchšie sa dozvedieť o pracovných možnostiach mimo vašej krajiny cez rôzne workshopy a pracovné veľtrhy. Môžete tiež optimalizovať svoje sociálne média použitím kľúčových slov relevantných pri hľadaní práce.

Zvážte aj pracovné príležitosti v inom odbore

Môžete zvážiť pracovné príležitosti mimo vášho súčasného zamestnania. Jedným zo spôsobov, ako môžete vycestovať do zahraničia je tak, že vyskúšate nové príležitosti. Ak máte schopnosti a ste kvalifikovaný na novú prácu, môžete to skúsiť. Zutzu ponúka pracovné príležitosti v rôznych odboroch. Ak zvažujete príležitosti v inom sektore, naša web stránka vám ponúka na výber z neobmedzených pracovných ponúk.

Nájsť si prácu v zahraničí je jednoduchšie cez medzinárodný pracovný portál Zutzu.

Aký je váš prvý krok do budúcna?

Ak budete postupovať podľa tipov, ktoré sme vám dali, bude pre vás jednoduchšie si nájsť prácu v zahraničí. Najdôležitejšie je začať. Jeden spôsob, ako zvýšiť vaše šance na vysnívanú prácu v krajine snov, je začať sa učiť jazyk danej krajiny. Aj keď ešte neviete ako a kde hľadať prácu v krajine, kam sa chcete presťahovať, toto môže byť pre vás dobrá motivácia začať a ukáže to vášmu potenciálnemu zamestnávateľovi, že to myslíte s ich pracovnou ponukou vážne. Majte tiež na mysli vaše mäkké zručnosti (soft skills) a ako si ich zlepšiť počas toho, ako si hľadáte prácu. Aké sú vaše ďalšie rady, okrem vyššie uvedených krokov, a čo môžete urobiť dnes, aby sa váš sen stal skutočnosťou?


Hľadanie práce Zutzu Team ZUTZU

10 mesiacov dozadu

Comments

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa 10 mesiacov dozadu

Nahlásiť obťažovanie

Najważniejsze jest wykonanie pierwszego kroku!

profile picture

Dodaj komentár

profile picture
Naspäť

Zdieľaj tento artikel

Prihláste sa na odber bulletinov spoločnosti Zutzu a získajte užitočné články a ďalšie informácie
Odoberaj teraz

Nedávne vyhľadávania

Nedávne zobrazenia